7 Zeytin 1 İncir Nedir?

7 Zeytin 1 İncir Nedir? Nasıl Kullanılır?

 

ZEYTİN; Dünyadaki en dayanıklı ağaç türünden olup, çok eski Yunan ve Roma yazıtlarında, Kuran, İncil ve Tevrat’taki sayısız bölümlerde zeytine yer verilmiştir. Tüm kutsal kitaplarda bolluğun, refahın, sağlığın, bilgeliğin, arınmanın, ve kutsallığın sembolü olmuştur. Antik çağlarda en önemli kullanım alanı da tıp idi, öyle ki, Hipokrat (M.Ö.460-377) ve Bergamalı Galenos’un önerdiği ilaçlar arasında da yer almaktaydı. Peki tarihin her döneminde, tıp biliminde, kozmetikte, ve daha bir çok alanda kullanılan efsane zeytinin bu kadar değerli olmasının sebebi neydi…? Bunun cevabını zeytinin kimyasına baktığımızda rahatlıkla görebiliyoruz. İçerdiği “oleuropein” çok güçlü “polifenolik antioksidanlardan” biridir ve vücutta “kalsiyum elenolat”a çevrilir. “Oleuropein”in içeriğindeki elonoik asidin, antibakteriel, antifungal ve antiviral özellikleri vardır. B1 ve B6 vitamini, Omega 3, Omega 6 yağ asitleri çapraz giderek, beyin hücrelerini yeniler. Vitamin C ve E nin gösterdiği antioksidan aktivitenin 2,5 katı kadar daha yüksek bir antioksidan aktiviteye sahiptir. “Oleuropein” aynı zamanda, tedavi edici etkiye sahip içeriğindeki “sekoiridoit” sayesinde bakterilerin hücre duvarını etkileyerek doğal yolla bağışıklık sistemini güçlendirir, bağırsak emilimini artırır ve kabızlığı önler. 

 

Bağışıklık deyince, bu günlerde özellikle buna çokça ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Dünyayı etkileyen ve ülkemizde de vaka tesbit edilen Corona virüsüne karşı en önemli konu ve en etkili maske kendi bağışıklık sistemimizdir. Bağışıklık sistemimiz kuvvetli olursa korkmanıza gerek yoktur.

 

İNCİR; Anavatanı doğu Akdeniz ve Güneybatı Asya olan ağaç, geleneksel kullanımı antik çağlara kadar uzanan, insanlık kültürü kadar eski, tedavilere yardımcı özellikleri sayesinde yaşamın temel on nimetlerinden sayıldığı için çok değer verilen bir bitki olmuştur. İçerdiği yüksek orandaki protein, Vitamin ve Minerallerle, özellikle B 1 ve B 6 vitamini ve Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleriyle, hücrelerin yenilenmesini sağlayan bir besin olmakla birlikte, lif bakımından zengin olduğu için, sindirimi kolaylaştırarak kilo alımını önler ve bedeni bakterilere karşı korur, kolesterolün kana karışmadan atılmasını sağlar.

 

Ayrıca potasyum kaynağı olması, sodyum ve magnezyum içermesi, C vitamin deposu olmasının yanında, B3, B6, B2, K vitaminlerini de çok fazla içermesi nedeniyle vücudumuzda bir çok hastalığa karşı doğal bir savunma mekanizması oluşturur. İncir meyvesinin az miktarda kalori içermesine rağmen yüksek enerji kaynağı olması, zayıflamak isteyenler ve sağlıklı bir şekilde kilolarını korumak isteyenler için çok önemli bir besin ve enerji kaynağıdır. Sindirimi kolaylaştırdığından dolayı diyet listelerinde yer alır. Yüksek tansiyon, kalp, damar hastalıkları ve diyabeti önleyici özelliği vardır. Ayrıca kemik sağlığında da çok önemli bir yere sahiptir. Alzheimer’i ve kanseri önler, çok güçlü bir antioksidan özelliğine sahip olan incir, yaşlanmayı önler, saç ve cilt sağlığını açısından da oldukça etkili sonuçlar verir.

 

ÜZERLİK OTU; ( Peganum Harmala) Şifalı bitkiler arasında yer alan ve eskiden nazara ve büyüye karşı kullanılan, içinde A ve C Vitamini barındıran, glikozitler ve yağdan oluşan üzerlik tohumu, Afrika, Asya ve Amerika’nın sıcak bölgelerinde yetişen bir bitki türü. Bu bitkiye Türkiye de özellikle Orta Anadolu’da sıklıkla rastlanmaktadır. Kahve rengi küçük tohumları olan, içinde fosfor bulunduran, bir bitki. 

 

Afrodizyak etkiye sahip olan üzerlik otu depresyon ve strese iyi gelen bitkiler arasında en etkili olandır. Sindirim yollarını ve bağırsakları temizleyerek bağırsak hastalıklarının önüne geçer. Beynin daha sağlıklı çalışmasını sağlar, unutkanlık ve Alzheimer gibi hastalıklarla savaşır, yaşlanmayı önler. Uyku sorunlarına iyi gelir. 

 

Di-metriltriptamin, kısa adıyla DMT, beynin epifiz, yani pineal bezinden uyku esnasında salgılanan bir hormondur, Thryptamine ailesinin en güçlü elemanı olan bu maddanin yaptığı psikedelik etkiler insanlık tarafından yüzyıllardır bilinmektedir. Yazsam sayfalar yetmez, o yüzden kısa geçiyorum.

 

7 Zeytin 1 İncir Esat Başaran

 

Basit halde belirtmek gerekirse, epifiz bezi iyi çalışmazsa seratonin, melatonin ve dimetriltriptamin salgılamasıda azalır. Ve bunun sonucunda birçok depresif hastalık, panik atak, hatta şizofreni vakaları baş gösterebilir. 

 

Üzerlik otu, sihirli ama bir o kadarda riskli ve zehirli bir karışım olduğundan gelişigüzel kullanılamaz, kesinlikle bir uzman tarafından uygun dozlarda ve etkileşimlerde hazırlanması gerekir.

 

İşte biz tüm bunlardan yola çıkarak, fazla yemek yemenin duygusal açlık, yani psikolojik, ve fiziksel açlık, yani fizyolojik sebebi olduğunu, ve fiziksel açlığın en önemli sebeplerinden birinin insulin direnci olduğunu düşünerek, içerdiği bir çok vitaminler, mineraller ve doymamış yağlar sayesinde, “Zeytin” ve “İncir”in, ve DMT sentezini uyararak bir inhibitör görevi gören, ve kişiyi rahatlatıp gevşeten, “Üzerlik tohumu”nun özündeki birden fazla etken maddeyi “ekstraktsiyon” yöntemiyle bir araya getirip, sizlerin sağlığına gıda takviyesi olarak sunduk. Bu üçlü bileşimin etkisi mucizevi sonuçlar vererek öncelikle fazla kilolarla baş etme konusunda ve sindirimi güçlendirme özelliği ile kalp sağlığını koruma, kemik gelişimi, demir sağlığı, içerdiği polifenoller sayesinde hafızayı güçlendirdiğini labovatuar koşullarında kanıtladık.

 

Şimdi tabii ki diyeceksiniz ki, biz bu karışımı evimizde de yapıp tüketebiliriz, ancak bu meyvelerden ve bitkilerden fayda sağlayıp yukarıda saydığımız etkilerini görebilmeniz için kilolarca tüketmeniz gerekir ki, bu mümkün değildir. Yani demem o ki, bir bitkiden sağlanacak en yüksek fayda “ekstrakt” sayesinde sağlanır, ve tabii ki bunu ayarlamak ev şartlarında çok zordur ve bitkilerle ilgili derin bilgi gerektirir. 

 

Gıda takviyesi seçimi yapılırken öncelikli kriter tabii ki “kalite” olmalı. Bizim tüm ürünlerimizin laboratuar analizleri yapılmış, içerik ve oranları, kullanım dozları bilimsel literatüre ve kalite standartlarına uygun ayarlanmıştır. 

 

Ürünümüzün içindeki etken maddeler titizlikle hazırlanmış olup, birbirleri ile veya diğer başka ilaçlarla etkileşme durumu yoktur. Kimyasal hiçbir madde kullanılmamıştır, hatta talk bileşimi bile “Magnusium Silicate” dir, eser miktarda bulunur ve kesinlikle zararsızdır. Yukarıda da belirttiğim gibi ürünümüz labovatuar koşullarında test edilmiş ve bakanlıktan onaylanmıştır. 

 

Güvenle kullanabilirsiniz. 

UYARI: SADECE BİLEŞİMİNDEKİ ETKEN MADDELERDEN HERHANGİ BİRİNE ALERJİ, HASSASİYET VE AŞIRI DUYARLILIK DURUMUNDA DİKKATLİ KULLANILMALIDIR.

Yükleniyor...